Prezidenti USA se ve všech dobách snažili pěstovat své vlastní potraviny na pozemku Bílého domu.
- 1792: Zahájena stavba Bílého domu – zprvu známého pod názvem „Prezidentský dům“ – na původně tabákové plantáži.
- 1800: Stavba Bílého domu dokončena. Prezident John Adams a první dáma Abigail Adamsová se stěhují do Bílého domu jako jeho první obyvatelé. Prezident Adams vysazuje „prezidentskou zeleninu“, ale brzy poté je hlasováním zbaven úřadu.
- 1801: Do úřadu nastupuje Thomas Jefferson, který sklízí plody rostlin, jež zasel Adams, a přepracovává plán zahrady doplněním řady okrasných a ovocných stromů. Stojí za zmínku, že některé z prvních zahrad Bílého domu, včetně Jeffersonovy, okopávali a obhospodařovávali ještě otroci.
- 1814: Britští vojáci zapalují Bílý dům a požár ničí jeho interiér. Probíhá tříletá rekonstrukce a renovace, jejíž součástí je i výstavba sloupoví a nátěr prezidentova domu na bílo.
- 1825: Prezident John Quincy Adams vysazuje ovocné stromy, bylinky a zeleninu, aby tak pomohl živit vlastní domácnost.
- 1835: Prezident Andrew Jackson staví oranžerii pro pěstování tropického ovoce.
- 1857: Oranžerie je zbourána, postaven velký skleník. Ten je však později v roce 1902 odstraněn a nahrazen západním křídlem domu.
- 1918: V době, kdy se země snaží šetřit finance pro válečné tažení, nechávají prezident Woodrow Wilson a první dáma Edith Wilsonová trávník prezidentského domu spásat a hnojit ovcemi.
- 1943: První dáma Eleanor Rooseveltová zakládá na trávníku Bílého domu rozlehlou „Zahradu vítězství“ a svým příkladem inspiruje miliony Američanů. Zahrada vítězství symbolicky vyjadřovala to, že na podporu obce a národa v době krize může něco udělat každý člověk. Od zakládání zahrad vítězství nebo válečných zahrad uplynula dlouhá léta, a přestože během Carterovy administrativy se v květináčích v Bílém domě pěstovala zelenina, žádné další snahy oživit ducha Zahrady vítězství se dodnes neobjevily.
- 1954: Prezident Dwight Eisenhower buduje na trávníku před Bílým domem golfové jamkoviště.
- 1979: Prezident Jimmy Carter instaluje na střeše Bílého domu solární panely a udržuje bylinkovou zahrádku.
- 1981: Prezident Ronald Reagan nechává solární panely odstranit a navrhuje v jídelnách státních škol podávat jako zeleninu rajský protlak. Návrh sklidil ostrou kritiku zdravotních odborníků a sdělovacích prostředků a byl rychle stažen.
- 1990: Americký prezident George H. W. Bush vyhlašuje kuchyň Bílého domu za „zónu bez brokolice“.
- 1995: Během Clintonovy administrativy je na střeše Bílého domu založena nevelká zahrádka, která dává dostatek rajčat, paprik, dýní, okurek a bylinek pro prezidentskou rodinu, ne však už pro její hosty. Bílý dům také nyní nakupuje potraviny od místních pěstitelů a zemědělských družstev a Laura Bushová je údajně „neústupná“ v otázce biopotravin.
- 2008: Organizace Kitchen Gardeners International (http://kitchengardeners.org/) zahajuje a vede intenzivní osvětovou a přesvědčovací kampaň pro veřejnost s názvem „Eat the View“ („Najezte se pohledu“) s cílem prosadit opětovné založení kuchyňské zahrádky v Bílém domě, což by mohlo inspirovat miliony lidí k zakládání jejich vlastních zahrádek.
- 2009: 20. března 2009 Michelle Obamová připravuje půdu pro dosud největší a nejrozsáhlejší zeleninovou zahrádku na pozemku Bílého domu.
Historii a současnost zahrady popisuje Robbbin Gourleyová v knize z roku 2011 ‘First Garden: The White House Garden and How It Grew.’ V její bohatě ilustrované knize se poučí děti i dospělí.